Tiina Tammetalu kuraatoritöö Berliinis, Hildebrandstrasse 5 Siima Shkopi varasest plakatist on üleval veel viimaseid päevi

Toimumise aeg
22. mai- september 2017
Asukoht
Berliin
Kategooria
Loomeeksport
Tammetalu kuraatoriprojekt Shkop Berliinis 1

Ürituse ametliku kirjelduse lõppu võib lisada, et näituse Berliini-ekspositsiooniperioodi, mis oli algul planeeriud juuli teise pooleni, pikendati oluliselt kuni suve 2017 lõpuni.

Tiina Tammetalu:

"Olen selle Berliini-tööga väga rahul. Tõeliselt tänuväärne materjal kureerimiseks mulle kui kaasaegsele kunstnikule. Ning hästi suurepärane ajastus: just Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal tasub ja tuleb tegeleda selliste materjalidega, et ideoloogia- ja propagandapreestritele nö peeglit näidata.  

Kuraatorina soovitan asjale läheneda kaasaegse kunsti võtmes, näiteks dekonstruktsiooni pinnalt. Ja Shkopi särav originaalmaterjal pakub selleks vaimustavaid võimalusi. Kollektsioon on apetiitne ja hariv. Leian, et see komplekt võiks olla kohustuslik õppematerjal igale tänasele kirjastamisega, kirjandusvaldkonna ja -ekspordiga tegevale ametnikule.

Teatavasti aastakümneid, juba siis, kui Shkop oli oma vaimustava plakatiloome tipus, oli plakatikunst kirjastuste ja kirjastamistegevuse kõige võimsamaid tuluallikaid. Plakatikunstiga sisuliselt maksti kinni kogu muu kirjastustegevus ja suur osa kirjandusest. Täna, kui kiivus kultuuriekspordi rahade pärast on nii suur, et see otsustajate kultuurimälu kustutama kipub, on meie võimalus eesti plakatikunsti säravalt minevikult tolm pühkida. Näeme vaimustavas kunstilises vormis propagandakunsti, mille sisu, eesmärgid ja tehnikad korduvad formatsioonist formatsiooni. Ilus, õpetlik ja irooniline."

Näituse tootmist toetas Eesti Kultuurkapital, Eesti Kujundusgraafikute Liit ja eraisikud; Berliinis toimunud kuraatorinäitust toetasid Eesti Suursaatkond Berliinis, Eesti Kujundusgraafikute Liit ja eraisikud.

Tänan kõiki!

http://www.tiinatammetalu.eu/tiina-tammetalu-naitus-berliinis.html